Uz sākumu > Riepu ražotāji > KORMORAN RIEPAS

Kormoran riepas

Kormoran

KORMORAN RIEPAS PASAULĒ

Kormoran riepu pirmssākumi meklējami tālajā 1935.gadā, kad rūpnīcā, kurā šobrīd tiek ražotas Kormoran riepas, sāka dažādu gumijas izstrādājumu ražošanu. Attīstoties autotransporta nozarei, 20. gadsimta vidū, 1959. gadā, no rūpnīcas konveijera izripoja pirmā riepa, kas tagad, vairāk kā pus gadsimtu vēlāk, iekarojusi miljoniem autovadītāju sirdis un kļuvusi par riepu vidējās klases ikonu. 

Kormoran tāds, kādu mēs to pazīstam šodien, kļuvis vairāku sadarbību rezultātā. Pirmā sadarbība dibināta 1974. gadā ar tā laika riepu ražošanas gigantu BFGoodrich, kopīgi radot vairākus no tā laika spilgtākajiem riepu modeļiem. Patstāvīgas gaitas riepu ražošanā Kormoran uzsāka 1994. gadā, kad, sadarbībā ar Stomil-Olsztyn tika uzsākta komerctransporta un vieglo pasažieru auto riepu ražošana. 

1997. gads zīmolam atnesa jaunas sadarbības iespējas ar vienu no pasaulē lielākajiem un neapšaubāmi visatpazīstamākajiem riepu ražotājiem – Michelin. Desmit gadus un vairāk kā miljons riepu vēlāk, Michelin kļuva par Kormoran lielāko akcijas daļu īpašnieci, uzsākot jaunu ēru vidējās klases riepu segmentā. Šobrīd, Kormoran riepas rotā vairāk kā miljons autovadītāju spēkratus un tās pieejamas gan vieglajiem pasažieru un SUV jeb apvidus auto, gan arī komerctransportam – mikroautobusiem, smagajiem auto un autobusiem. 

Kormoran riepas – Eiropā radītas un tās tirgum paredzētas

Eiropas klimatisko apstākļu diapazons ir ļoti plašs. Kontinenta Dienvidos plaši sastopami vienmēr uzkarsuši ceļi, kas 350 dienas gadā ar mitrumu nesastopas. Turpretī Eiropas Ziemeļos, virs polārā loka, valda mūžīgs sasalums. Tāpēc Eiropas riepu ražotāju rokās ir sarežģīts uzdevums – radīt riepu klāstu, kas spēj pielāgoties iespējami skarbākajiem gan vasaras, gan ziemas apstākļiem. Ar īpaši izstrādātu protektora dizainu un gumijas sastāvu, kas nodrošina lielisku saķeri un samazina rites pretestību, Kormoran riepas ir lielisks risinājums visos gadalaikos – vai tā ir karstākā vasaras svelme, vai arī zobus stindzinošs sals.

KORMORAN PRODUKCIJA 

Michelin izsenis ir viens no atpazīstamākajiem riepu ražotājiem pasaulē. Tas ir pazīstams, galvenokārt, riepu augstās veiktspējas, braukšanas komforta un kvalitātes dēļ un lielu daļu šo īpašību tas devis arī savam meitas uzņēmumam – Kormoran. Lai arī Kormoran riepas pieejamas par līdz pat 70% zemāku cenu, nekā premium brendu riepas, tās veiktspējas ziņā atpaliek par ne vairāk kā 7%. Izskaidrojums tam ir zīmola rūpnīcas izvietojums Austrumeiropā, kur darbaspēks ir krietni lētāks. 

Kormoran riepas īpaši pazīst smagā transporta un autobusu riepu sektorā, kur kvalitātes standarti Eiropā ir īpaši augsti. Tas uzņēmuma patstāvīgi liek domāt par produkta pilnveidošanu, jo riepu tirgus ir piesātināts ar kvalitatīvu produkciju. Ražošanas koncentrēšana Austrumeiropā ir būtisks solis. Tas nodrošina to, ka, lai gan riepas ir augstas kvalitātes, tās joprojām ir lētākas kā vispārzināmi vidēji augstas kvalitātes riepu produkti Eiropā.

KORMORAN RIEPAS – KLUSA UN PATĪKAMA BRAUKŠANA

Kormoran ceļ vidējās klases latiņu, ja runājam par kvalitāti un veiktspēju katram transportlīdzekļa tipam. Kormoran riepas tiek ražotas kā lētāka alternatīva slavenajām Michelin riepām, reizē saglabājot Michelin riepu labās īpašības un uzticamību. Kvalitāte ir tā īpašība, kas raksturo Kormoran un to atspoguļo augstais nodilumizturības koeficients. Lieliska veiktspēja ir vēl viens faktors, kas raksturo šo brendu. Kormoran riepas piedāvā ne tikai gludu un vienmērīgu braukšanu, bet arī ilgtermiņā ļauj ietaupīt degvielu. Bieži, iegādājoties lētas riepas no nepazīstama ražotāja, pēc sezonas nākas secināt, ka riepas jau ir jāmaina. MMK Riepu servisa speciālisti uzsver, ka izvēloties Kormoran riepas, varat būt pārliecināti, ka šīs riepas spēs pilnvērtīgi nodrošināt savas funkcijas arī vairāk kā pēc vienas sezonas. Kormoran riepas nezaudē savas īpašības un ir noturīgas pret sakarsušu ceļa segumu, zemām temperatūrām un slapjiem ceļiem. Zīmols piedāvā gan vissezonas, gan atseviški vasaras un ziemas riepu modeļus. Ir grūti pieņemt lēmumu, ja ir tik daudz no kā izvēlēties, taču jūsu izvēle vienmēr būs lieliska ar Kormoran.

Izvēlies vajadzīgo riepu izmēru

Pieejamība:

Pieprasītākās Kormoran riepas

Kormoran riepu klāstā atradīsies riepas jebkādai gaumei. Zīmola produktu klāsts stiepjas no Ultra High Performance vasaras riepām, līdz pat ziemas riepu modeļiem kravas automašīnām. Apskatīsim populārākos riepu modeļus:

Kormoran Snow

Vissezonas riepu modelis, kas izteikti tendēts uz veiktspēju ziemas apstākļos. MMK Riepu Servisa speciālisti vienbalsīgi atzīst šo kā vienu no piemērotākajām vissezonas riepām Latvijas braukšanas apstākļiem. Atšķirībā no Rietumeiropas tipa, cietā sastāva M+S riepām, kas vairāk tendētas uz veiktspēju uz slapja seguma, kam par iemeslu kalpo tas, ka lielākajā daļā Rietumeiropas, ziemas ir lietainas, Kormoran Snow ne tikai būs efektīvs uz slapja cela, bet, pateicoties īpašam protektora dizainam un lamelēm, izcili spēs tikt galā ar sniegotiem ceļiem. 

Kormoran Stud 2 

Šis ziemas riepu modelis ir aprīkots ar to pašu sniegā efektīvo protektora rakstu kā Kormoran Snow, taču masīvajos virzienveida protektora blokos blīvi iestrādātas radzes, kuras būtiski uzlabo saķeri ar ledu. Kormoran Stud 2 ir izcili piemērots tiem, kas ziemā ikdienā saskarās ar reti tīrītiem lauku un meža ceļiem, kā arī vienkārši tiem autovadītājiem, kas braucot vēlas justies maksimāli droši.

Kormoran All Season

All Season, kā jau pēc nosaukuma var spriest, ir vissezonas riepu modelis. Tas ir radīts Rietumeiropas valstīm, kur, kā jau iepriekš minēts, ziemas ir lietainas un galvenais riepu veiktspējas aspekts ir noturība pret akvaplanēšanu. Šīs riepas ir piemērotas tiem autovadītājiem, kas savu spēkratu ceļos ziemā izved reti un tikai pilsētā.

Kormoran UHP

Vidējās klases Ultra High Performance vasaras riepu modelis, kas pilnvērtīgi spēj konkurēt ar premium klases riepām. Paralēli izvietotie, platie drenāžas kanāli lieliski tiek galā ar nokrišņu novadi no riepas kontakta virsmas ar ceļu, nodrošinot lielisku saķeri dinamiskos braukšanas apstākļos gan uz ielām, gan arī trasē. 

Kormoran VanPro

Lai arī kādu popularitāti vieglā autotransporta vadītāju vidū nebūtu izcīnījušas Kormoran riepas, par zīmola panākumu stūrakmeni kalpo komerctransporta riepas un ne velti! Kormoran c indeksa riepas ir slavenas ar savu nodilumizturību un veiktspējas īpašībām. Vanpro ir vasaras komercauto riepu modelis, kas aprīkots ar augsti attīstītiem drenāžas kanāliem, kas būtiski samazina akvaplanēšanas riksu, visu lieko ūdeni efektīvi novadot no kontakta virsmas ar ceļu. 

Kormoran VanPro Winter

VanPro Winter, savukārt, ir vissezonas/ziemas komerctransporta riepu modelis, kura protektorā iespējams iestrādāt radzes. Tas, bez radzēm, ir piemērots braukšanai cauru gadu, saglabājot lielisku saķeri ziemas apstākļos un nodilumizturību vasaras svelmē. Tiem, kas ziemas apstākļos saskaras ar netīrītiem lauku vai meža ceļiem, MMK Riepu Servisa speciālisti iesaka protektora blokos ievietot radzes, būtiski uzlabojot saķeri ar ledu un noblietētu sniegu.

Populārākie riepu izmēri

Kādas ir klientu atsauksmes par Kormoran riepām?

Iepazināmies ar autovadītāju atsauksmēm dažādos Latvijas forumos un pasaulē pazīstamākajā riepu testu un atsauksmju portālā TYREREVIEWS, kā arī salīdzinājām dažādus riepu testus veiktus gan Latvijas laika apstākļos, gan ārpus tās. Apkopojot iegūto informāciju šie ir galvenie Kormoran riepu plusi: 

Michelin grupas, Eiropā ražotas budžeta klases riepas Kormoran. Ļoti laba alternatīva vidējās klases riepām ka piemēram Hankook, Sailun, Kumho, Firestone, Barum, Marshal u.c. tikpat labas, bet par labāku cenu. Rekomendējam.

Kormoran riepas made by Michelin. Produced in Czech Republic (Čehija); Poland (Polija)

Kormoran kā ražotājs klasificējas vidējā klasē, taču faktiski kvalitātes ziņā ir teju tikpat labs kā augstas klases ražotāji.

Ideāli piemērotas Latvijas laika apstākļiem, lieliski modeļi gan ziemai, gan vasarai, gan braukšanai cauru gadu.

– Engineered in Germany.
– Michelin riepu ražošanas pieredze un tehnoloģijas.
– Piemērotas Latvijas mērenajam klimatam.
– Uzlabots gumijas sastāvs (palielināta nodilumizturība).
– Augstas kvalitātes riepas uzbūve.
– Optimālas veiktspējas īpašības gan ziemā, gan vasarā. Labas vadāmības īpašības dažādos laika apstākļos. 
– Riepas izturīgas pret triecieniem (pastiprināta bortu uzbūve).
– Klusas riepas, labi rādītāji.
– Dziļš protektors.
– Garantija.

Secinājumi

Labas, klusas, izturīgas un ilgmūžīgas Michelin grupas pedējās paaudzes Eiropas tipa vissezonas/ziemas riepas. Optimāli veiktspējas rādītāji. Piemērotas braukšanai gan Latvijā, gan citviet Eiropā. Ļoti daudz pozitīvu atsauksmju no apmierinātiem klientiem it īpaši pēc 2018 gada. Daudzi klienti Kormoran riepas izvēlas atkārtoti.

Zigmārs Gemis

Zigmārs Gemis

Riepu un disku speciālists

Riepu galerija