Uz sākumu > Riepu ražotāji > PIRELLI RIEPAS

Pirelli riepas

Pirelli

Pirelli riepu stāsta pirmssākumi meklējami tālajā 1872. gadā, kad gados jaunais, ambiciozais un ar dzelžainu darba ētiku apveltītais itāļu inženieris Giovanni Battista Pirelli dibināja “G.B. Pirelli & C.” partnerkompāniju. Mūsdienās, zīmola riepas tiek ražotas 19 modernākajās pasaules rūpnīcās un pieejamas vairāk kā 160 valstīs. Uzņēmums ik gadu apgroza vairāk kā 4 miljardus ASV dolāru. 

Pirelli ir viens no TOP10 lielākajiem riepu ražotājiem pasaulē. Tas vēsturiski nācis klajā ar neskaitāmām tehnoloģiskajām inovācijām. Tās ne tikai kalpojušas par zīmola panākumu stūrakmeni, bet arī attīstījušas riepu tirgu un tā tendences kopumā. Pirelli riepas redzamas rotājam dārgus superauto, Formula1 sacīkšu auto, rallijauto, motociklus un protams – arī vieglās automašīnas. 

Pirelli riepas autosportā

Pirelli dzeltensarkanais logo kļuvis par autosporta ikonu. Tam piemīt itāļu superauto dvēsele un to ieraugot, tā vien liekas, ka gaisā sāk virmot svaigas riepu gumijas smarža uz Itālijas Grand Prix karstā asfalta. Zīmols jau vairāk kā 110 gadus ņem dalību autosportā un ik gadu Pirelli riepas tiek izmantotas vairāk kā 350 dažādās autosacīkstēs. Sākot ar WRC ralliju un beidzot ar Formula1, zīmola riepu klāstā izstrādātas riepas milzīgām slodzēm lielākajos ātrumos un skarbākajos braukšanas apstākļos.

Zīmols nācis klajā ar vienu no būtiskākajiem tehnoloģiskajiem izgudrojumiem riepu vēsturē – platās radiālajām riepām. Tās tika speciāli izstrādātas leģendārajam Lancia Stratos rallijauto, kas ar tām uzvarēja 1974., 1975., un 1976. gada WRC Pasaules Rallija Čempionātos. Līdz tam, rallijā tikušas izmantotas šauras radiālās riepas – nespējīgas izturēt palielinātu jaudu – vai speciāli rallijam ražotas arī cross-ply riepas, kas bija platākas, bet ar milzīgu rites pretestību un zemiem saķeres koeficientiem lielos braukšanas ātrumos. Mūsdienās bez platām radiālajām riepām nav iedomājama ceļu satiksme. Atklājums ļāvis attīstīties ne tikai riepu tirgum, bet visai autoindustrijai kopumā. Bez tā mums mūsdienās nebūtu pieejamas ne jaudīgās apvidus jeb SUV automašīnas kā BMW X5 vai Audi Q7, ne jaudīgie luksus klases BMW 7 un Audi A8 un pat ne mūsdienu sportiskie sedani un kupejas BMW 3 un Audi A4, kas saķeri ar ceļu veido, pateicoties platām, zemprofila radiālajām riepām.

Izvēlies vajadzīgo riepu izmēru

Pieejamība:

Populārākie riepu izmēri

Kādas ir klientu atsauksmes par Pirelli riepām?

Kādi ir galvenie faktori, kas pamudina auto vadītājus izvēlēties Pirelli riepas kā arī vēlāk atkārtoti tās iegādāties?

Lai iegūtu atbildes uz šiem jautājumiem iepazināmies ar autovadītāju atsauksmēm dažādos Latvijas forumos un pasaulē pazīstamākajā riepu testu un atsauksmju portālā
TYREREVIEWS. Tāpat arī salīdzinājām dažādus riepu testus, veiktus gan Latvijas laika apstākļos, gan ārpus tās. Apkopojot iegūto informāciju šie ir galvenie Pirelli riepu plusi:

  1. Augstākās kvalitātes riepas.
  2. Ļoti klusas riepas, izteikts komforta līmenis.
  3. Pieejami radžu ziemas riepu modeļi, kas piemēroti braukšanai īpaši skarbos ziemas apstākļos.
  4. Ziemas riepām lieliska saķere gan uz ledus, gan sniegā.
  5. Visi produkti, neatkarīgi no sezonas, lielākoties ir ļoti ekonomiski!
  6. Ļoti plašs sortiments, kas aptver visas sezonalitātes.
  7. Palielināta degvielas ekonomija.
  8. Viens no lielākajiem un pieredzes bagātākajiem riepu ražotājiem pasaulē.
  9. Liela daļa ienākumu tiek ziedoti labdarībai un dabai draudzīgām iniciatīvām, kā arī ieguldīta tehnoloģiskajā izpētē.

Secinājumi

Pirelli ir viens no TOP10 lielākajiem riepu ražotājiem pasaulē! Zīmola klāstā atrodamas augstākās kvalitātes riepas jebkādiem braukšanas apstākļiem. Tās izvēlas autobraucēji, kas ikdienā vēlas pārvietoties droši, klusi un komfortabli. Nereti Pirelli riepas redzamas, rotājam jaudīgus un eksotiskus spēkratus, jo šīs riepas ir radītas paaugstinātai slodzei lielos braukšanas ātrumos. Zīmols jau gadsimtiem ilgi ir viens no vadošajiem riepu nozarē un nekas neliecina par to, ka kaut kas drīzumā varētu mainīties.

Zigmārs Gemis

Zigmārs Gemis

Riepu un disku speciālists

Riepu galerija