Montāža 30 minūšu laikā

Skatīt vairāk
Rīga

P.-Pk. 9:00 - 19:00

Se. 9:00 - 16:00

Sv. Slēgts

Rīga

P.-Pk. 9:00 - 19:00

Se. 9:00 - 16:00

Sv. Slēgts

Madona Partneris

P.-Pk. 8:00 - 18:00

Se. 8:00 - 14:00

Sv. Slēgts

Ziemas riepas ražotas Ķīnā !
  • 1412
  • 0

Ziemas riepas ražotas Ķīnā !

Jaunas, Ķīnā ražotas, salīdzinoši lētas ziemas riepas vai tomēr dārgākas eiropā, ASV ražotas riepas, bet varbūt vispār izvēlēties lietotas/mazlietotas brendu riepas? Šobrīd cilvēkiem prātā vasara un atpūta, tomēr, laicīgi parunāt par ziemas riepām diez vai nāks kādam par sliktu. Apzinīgākie autobraucēji jau sen kā uzstādījuši vasaras riepas, tomēr daudzi autovadītāji izvēlas savas ziemas riepas “nobraukt” vasarā. MMK riepu centros uzskatam, ka tas nav pareizākais riepu eksplotēšanas modelis. Mūsu pieredze vēsta, ka ziemas riepas vasarā ir mazāk drošas, kā arī ietaupīt šādā veidā īsti nesanāks. Ja vēl brauc ar ziemas riepām, vai tās ir nodilušas, vai meklē vasaras riepas nākamajam gadam – Paturi prātā MMK Riepu Serviss Mūkusalas ielā 72D un MMK Serviss Biķernieku 121K – Vasaras riepu izpārdošana joprojām spēkā! 

Budžeta klases Ķīnas riepas pat labākas par eiropā ražotām riepām ?

Visiem labi zināms, ka Ķīna ir viens no lielākajiem globālās ekonomikas stūrakmeņiem. Pēdējās desmitgadēs, ierobezots, bet joprojām straujš populācijas pieaugums, kopā ar veiksmīgu politiku IKP sadalē un lielām investīcijām zinātnē, palīdzējusi Ķīnai savu saražoto produkciju nogādāt veikalu plauktos visā pasaulē. Ja runājam tieši par riepu sektoru tad Ķīna nu jau viennozīmīgi ir viens no lielākajiem spēlētājiem tirgū. Ķīnā ir simtiem riepu ražošanas rūpnīcu un pēdējo gadu laikā tās ir piedzīvojušas strauju attīstību. Puse no riepu ražošanas cehiem koncentrējušās Šandongas provincē Ķīnā, to saražotā produkcija ieguvusi popularitāti pasaulē kā labas kvalitātes visa veida transportlīdzekļu riepas. 

Ķīna ir liela valsts ar dažādiem klimata apstākļiem, no ļoti vasarīgiem līdz pat mūsu ziemām raksturīgiem. Tas palīdzējis veiksmīgi ražot gan ziemas riepas gan vasaras un vissezonas riepas

Lielvalsts radījusi arī lieliskus apstākļus ārvalstu investoriem. Aizvien vairāk un vairāk kompānijas izvēlās savas ražotnes pārcelt uz Ķīnu vai kādu no valstīm kur saražot produkciju ir krietni lētāk. Īpaši tas attiecas uz riepu ražotājiem kuru tirāža ir mērāma miljonos tonnu. Tā piemēram austrāļu uzņēmums ALTENZO un somu uzņēmums TRIANGLE savas riepas ražo Ķīnā! Eiropas ražotāji bieži izvēlas Turciju, citi Indonēciju un citas Āzijas valstis. Darbaspēka izmaksas kā arī nepieciešamo materiālu sagāde šajās valstīs ir krietni, krietni lētāka, kā piemēram ražot Vācijā vai ASV.

Ķīnas ziemas riepas – konkurētspējīgas visā pasaulē !

mmk riepas

Pēdējās dekādes laikā Ķīnai ir izdevies iespraukties un arī noturēties top 20 pasaules pieprasītāko riepu sarakstā ar vairākiem ražojumiem. Kā redzams blakus norādītajā sarakstā Maxxis riepas jau tuvojas top 5 pasaules ražotājiem, savukārt no top 10 pasaules brendiem tikai 4 nav Āzijas izcelsmes.

Starp populārākajiem Ķīnas ražotājiem atradīsi  SUNFULLHIFLY, SAILUNANTARES, MAXXISALTENZOAUSTONE, KINGSTAR, NEREUS

Pasaules mērogā un pat Latvijā ir veikti testi un salīdzinājumi starp Pasaulē zināmiem ražotājiem (Michelin, Continental, Goodyear) un Ķīnā ražotiem modeļiem. Rezultāti ir pārsteidzoši, dažreiz, pat šķiet neticami. Ķīnas ziemas riepas kuras mēdz būt pat vairākas reizes lētākas, testos turās līdzās un pie attiecīgiem modeļiem ir pat veiksmīgākas par dažiem brendu modeļiem. Jāpatur prātā, ka Eiropā ziema visur nav vienāda. Tāpēc visur nederēs vienas ziemas riepas. Daudzi eiropas un ASV ražojumi ir paredzēti ļoti maigiem ziemas apstākļiem, tāpēc Latvijas ziemām nav līdz galam piemēroti.

Jaunas Ķīnas ziemas riepas vai lietotas brendu riepas?

Šajā jautājumā atbilde ir viennozīmīga. Jauna Ķīnas riepa vienmēr būs krietni veiktspējīgāka par vairākus gadus stāvējušu un jau brauktu riepu. Riepas ar laiku mēdz deformēties, gumijas sastāvs ar gadiem zaudē savas īpašības. Gumija protektorā sacietē un sāk plaisāt, tādejādi padarot šādas riepas eksplotācijai bīstamas. Jauna ziemas riepa, vienalga kur tā ražota, būs ekonomiskāka, klusāka. Jauna riepa nodrošina komfortu kā arī ievērojami samazina bremzēšanas ceļu.

Ķīnā ražotas ziemas riepas – lieliska alternatīva!

Tad nu noslēgumā jāsaka tā – Mūsu MMK domas par Ķīnas ziemas riepām ir mainījušās līdz ar iegūto pieredzi riepu sektorā. Ja 10 gadus atpakaļ varēja ”iegrābties” uz kādu mazāk kvalitatīvu produktu, tad šobrīd brāķētas vai nekvalitatīvas riepas no Ķīnas, principā, nenovērojam. Gan valsts iekšējā tirgus konkurence, gan globālā riepu tirgus sektora konkurence ir palikusi tik nežlīga, ka ar nekvalitatīvu produktu eksistēt vairs nav iespējams.
Labas Ķīnas ziemas riepas var būt pat kvalitatīvākas un veiktspējīgākas par budžeta klases Eiropas vai ASV ražojumiem.
MMK iesaka neatlikt visu uz pēdējo brīdi, gudrs autovadītājs jau tagad sāk domāt un meklēt sev piemērotākās riepas ziemai! Kā tautā saka – Ratus taisi ziemā, ragavas vasarā !

oskars mmk ziema ķinas riepas sunfull 982 mmk riepas riepas jaunasjaunas riepas

KATEGORIJAS

Prece pievienota grozam

Prece veiksmīgi pievienota grozam!

Atvērt grozu

ESAM ATVĒRTI! ATLAIDES LĪDZ -50%

Piegāde
Latvijā
24h 🚛