Mūkusalas iela 72d (pie Riga Plaza)

P.-Pk. 9:00 - 19:30

Se. 9:00 - 16:00

Sv. Brīvs

Biķernieku iela 121k

P.-Pk. 9:00 - 19:30

Se. 9:00 - 16:00

Sv. Brīvs

Kāpēc izmantot riepu kalkulatoru?

Kāpēc izmantot riepu kalkulatoru?

Riepas ir ārkārtīgi svarīga automašīnas detaļa, tādēļ ir svarīgi, ka tā tiek piemeklēta un piemontēta attiecīgi pareizos izmēros, lai kalpotu kā nākas un neradītu draudus pārējiem satiksmes dalībniekiem, jo kāds no izmēriem īsti neatbilst vajadzīgajiem.

Ja runājam par izmēriem, kas parasti atšķiras, kā būtisku piemēru var minēt lietos diskus, ko daudzi izvēlas lielākus kā nepieciešams tikai tādēļ, ka tie ir lieli, spīdīgi, vizuāli pievilcīgi un izceļ automašīnu starp citām. Tas, ka tie ietekmē automašīnas manevrētspēju, bieži ir otršķirīgs faktors. Der ielāgot arī to, ka automašīnas spidometrs rādīs pareizi un atbilstoši reālajai situācijai, ja automašīna ir aprīkota ar pareizām un piemērotām riepām.

Taču, riepu izmērs noteikti ir jāizvēlas atbilstošs automašīnas gabarītiem. Pareizu riepu izvēle nodrošina ne tikai vieglāku braukšanu, bet arī labāku saķeri ar asfaltu, samazina degvielas patēriņu un kopumā padara atrašanos ar automašīnu uz ceļa drošāku.

Kā uzzināt vajadzīgos mērus?

Protams, vienmēr ir vieglāk automašīnu aizdzīt uz tuvējo mehāniķa garāžu vai servisu, lai uzzinātu atbildes uz visiem sev nepieciešamajiem jautājumiem, taču, ir iespējams to visu izdarīt arī pašrocīgi mājas apstākļos. Ja riepas būs lielākas kā paredzēts sākotnēji būvējot automašīnu, tad automašīnas ātrums būs lielāks, kā parādīts spidometrā, tādēļ, izvēloties pāriet, piemēram, no r16 uz r17 riepām, apsverat visus par un pret šādam solim.

Riepu kalkulators bieži vien ir labs palīgs gadījumos, kad nepieciešams mainīt automašīnu diskus no mazākiem uz lielākiem vai otrādi. Kalkulatorā ievadot datus, kas ir pieejami jebkuram automašīnas īpašniekam, proti – riepas platumu, augstumu un diametru, ir iespējams uzzināt riteņa diametru un starpību milimetros. Mehāniķi un riepu servisu speciālisti, iesaka automašīnām uzstādīt tā izmēra riepas, kādas tām ir paredzētas jau būvējot rūpnīcā. Automašīna ir kā viens veselums un izmainot vienu vai otru rādītāju, būtiski izmainās arī citi faktori, kas rezultātā var novest pie nesakritībām mēraparātos un var rasties citas sīkas problēmas, ko būs grūti novērst, kamēr netiks atjaunoti iepriekšējie rādītāji.

Riepu kalkulators internetā.

Protams, kur gan citur, ja ne internetā ir pieejami labākie un ātrākie kalkulatori. Tajos savadot visus esošos datus, var uzzināt nepieciešamo informāciju par riepām un diskiem, ietaupot laiku un nevedot automašīnu speciāli uz servisu.

ATSTĀJIET KOMENTĀRU

KATEGORIJAS

Sazinies ar mums

Prece pievienota grozam

Prece veiksmīgi pievienota grozam!

Atvērt grozu