Montāža uz vietas

Skatīt vairāk
Rīga

P.-Pk. 8:30 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. 10:00 - 16:00

Rīga

P.-Pk. 8:30 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. 10:00 - 16:00

Madona Partneris

P.-Pk. 8:00 - 18:00

Se. 8:00 - 14:00

Sv. Slēgts

4 iemesli, kāpēc nebraukt ar ziemas riepām vasarā
  • 1545
  • 0

4 iemesli, kāpēc nebraukt ar ziemas riepām vasarā

Riepas ir būtiskākais faktors, kas ietekmē drošību uz ceļa, tādēļ tām jābūt kvalitatīvām un laika apstākļiem atbilstošām. Daļa autovadītāju ekonomijas nolūkos vasaras riepas izvēlas neuzstādīt un ar ziemas riepām brauc arī gada siltajā sezonā. Taču – tas ir ļoti riskanti. Kāpēc nebraukt ar ziemas riepām vasarā? Par to turpinājumā!

Bremzēšanas ceļš un vadāmības spējas

Jāņem vērā, ka ziemas riepas ir daudz mīkstākas par vasaras riepām, jo to uzdevums ir veidot labāku saķeri ar apledojušu ceļu. Vasarā, kad gaisa temperatūra ir augstāka un asfalts saulē uzkarst, saķere kļūst sliktāka, tādēļ braukšana ar ziemas riepām būtiski ietekmē gan auto vadāmību, gan arī bremzēšanas ceļa garumu. Vasarā, kad uz ceļa atrodas daudz gājēju un riteņbraucēju, tas ir īpaši liels riska faktors.

Trokšņu līmenis

Ziemas un vasaras riepu protektori ir krasi atšķirīgi. Ņemot vērā, ka ziemas riepu protektori ir sarežģītākas formas, braucot ar tādām riepām vasarā, var rasties traucējoša dūkoņa. Jāpiebilst – braukšana ar riepām, kurām ir radzes, vasaras sezonā ir aizliegta.

Riepu nodilums

Vasaras riepas ir daudz izturīgākas pret nodilumu. Tas arī ir spēcīgs pretarguments tiem, kuri uzskata, ka braucot ar ziemas riepām vasarā, kaut ko ietaupīs – ziemas riepas ir gatavotas no daudz mīkstāka materiāla, tāpēc karstajā vasaras saulē nodils zibenīgā ātrumā! Vairums auto ekspertu iesaka uz vasaras riepām pāriet tad, kad diennakts vidējā temperatūra sasniedz + 7 grādus pēc celsija.

Degvielas patēriņš

Vēl viens spēcīgs arguments par labu vasaras riepām gada siltajā sezonā – braucot ar vasaras riepām, degvielas patēriņš būs daudz mazāks. Tāpat samazināsies arī CO2 izplūde. Tātad – braucot ar sezonai piemērotām riepām, ietaupīsi gan degvielu, gan arī mazāk piesārņosi vidi.

Izvēloties katrai sezonai atbilstošas riepas, varēsi braukt komfortabli, droši un ekonomiski – kvalitatīvas, braukšanas apstākļiem un spēkratam piemērotas riepas ir ieguldījums autovadītāja, apkārtējo cilvēku un spēkratu drošībā!

KATEGORIJAS

Prece pievienota grozam

Prece veiksmīgi pievienota grozam!

Atvērt grozu