Montāža uz vietas

Skatīt vairāk
Rīga

P.-Pk. 9:00 - 19:00

Se. 9:00 - 16:00

Sv. Slēgts

Rīga

P.-Pk. 9:00 - 19:00

Se. 9:00 - 16:00

Sv. Slēgts

Madona Partneris

P.-Pk. 8:00 - 18:00

Se. 8:00 - 14:00

Sv. Slēgts

Viss kas jāzina iegādājoties zemprofila riepas!
  • 1642
  • 0

Viss kas jāzina iegādājoties zemprofila riepas!

Zema profila riepas lielākoties tiek izmantotas sporta mašīnām, lai uzlabotu spēkrata vadību, sniegumu un arī estētisko pievilcību. Platāka saskares vieta ar brauktuves virsmu, kas raksturīga šī tipa riepām, nodrošina labāku saķeri ar sausu ceļu. Taču jāņem vērā, ka braukšana ar šādām riepām nebūs tik ērta, jo tām ir zemākas triecienu absorbēšanas spējas.

Zema profila riepas bieži redzamas vidējās un premium klases transportlīdzekļiem. Amerikas auto eksperti noteikuši, ka 2018. gadā top zema profila riepu ražotāji ir: Toyo, Nitto, Durun, Cooper un Kumho. Zemprofila riepas internetā un specializētajos veikalos pieejamas dažādās cenās, tāpēc izvēles iespējas ir plašas.

Kas raksturo zemprofila riepas?

Tās izceļas ir īpaši zemu attiecību starp riepas augstumu un platumu. Tām parasti profils ir 55 vai pat zemāks. Informācija par šo parametru redzama uz riepas apzīmējuma, uzreiz aiz platuma. Piemēram, 225/55 – šeit pirmie divi cipari aiz slīpsvītras norāda riepas profilu jeb tās augstuma un platuma attiecību procentos. Proti, šajā gadījumā riepas augstums būs 55% no 225 mm jeb 124 mm.

Kādas ir zemprofila riepu priekšrocības?

  • Uzlabota vadāmība. Lielāks riepas platums un stingrākas sānu malas palīdz vieglāk kontrolēt un apstādināt auto, it īpaši, braucot līkumos un pa sausu ceļu. Efektu visvairāk jūt lielā ātrumā, kad asa reakcija ir ļoti svarīga.
  • Uzlabota RunFlat tehnoloģija. Tā ļauj droši pārvietoties ar auto pat tad, ja riepas pilnībā zaudējušas spiedienu. Ņemot vērā zemprofila riepu specifiku, šī tehnoloģija tajā darbojas vēl efektīvāk nekā standarta modeļos. Tiesa, ne visām zema profila riepām ir Run Flat tehnoloģija, taču tā ir diez gan izplatīta.
  • Degvielas ekonomija. Šīm riepām ir zemāka rites pretestība, ko nodrošina stingrākas sānu malas un vienkāršāks protektora dizains. Jo zemāka pretestība, jo vairāk degvielas var ietaupīt.
  • Pievilcība. Šis ir viens no faktoriem, kādēļ autobraucēji izvēlas aprīkot savus spēkratus ar zemprofila riepām. Mūsdienās pat vidējās klases auto īpašnieki nereti vēlas šāda veida riepas. Tās padara mašīnu sportiskāku un modernāku.

Kādi ir zemprofila riepu trūkumi?

  • Zemāks komforta līmenis. Stingrās riepu sānu malas braukšanas laikā nesniedz izteiktu ērtību, kā arī triecieni netiek tik veiksmīgi absorbēti.
  • Augstāks bojājumu risks. Eksperti norāda, ka, braucot ar zema profila riepām, jāpievērš uzmanība riskiem, kas saistīti ar riteņu un balstiekārtas bojājumiem.
  • Ātrāka nodilšana. Kā jau minējām, šīs riepas nereti izvēlas sporta auto, lai nodrošinātu labāku saķeri, taču tas arī veicina ātrāku riepu nodilšanu. Taču šeit vērā jāņem arī citi aspekti, piemēram, transportlīdzekļa masa, braukšanas ātrums, strauja bremzēšana utt.
  • Lielāks troksnis. Zemprofila riepas ir skaļākas nekā parastās, kas jāņem vērā, izvēloties šo veidu.

KATEGORIJAS

Prece pievienota grozam

Prece veiksmīgi pievienota grozam!

Atvērt grozu