Montāža uz vietas

Skatīt vairāk
Rīga

P.-Pk. 8:30 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. 10:00 - 15:00

Rīga

P.-Pk. 8:30 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. Slēgts

Madona Partneris

P.-Pk. 8:00 - 18:00

Se. 8:00 - 14:00

Sv. Slēgts

Svarīgākais par riepu spiedienu automašīnai
  • 1055
  • 0

Svarīgākais par riepu spiedienu automašīnai

Runājot par drošību uz ceļa, automašīnas stabilitāti un degvielas patēriņu, bieži vien tiek aizmirsts atgādināt par riepu spiedienu un tā nozīmi. Ne visi šoferi zina to, ka atbilstošs gaisa spiediens automašīnas riepās ne tikai paildzina riepu mūžu, bet arī samazina degvielas patēriņu un uzlabo transportlīdzekļa vadāmību. Savukārt neatbilstošs spiediens riepās rada dažādas problēmas. Par tām – turpinājumā.

Kas notiek, ja riepu spiediens ir pārāk zems vai pārāk augsts?

  • Ja riepu spiediens ir pārāk zems, nodilšanai visātrāk pakļaujas protektora sāni. Šāds spiediens arī liek riepām ātrāk uzkarst, kā rezultātā tās nespēj nokalpot tik ilgi, cik vajadzētu. Un, protams, jāņem vērā, ka šādas riepas arī padara bremzēšanas ceļu ievērojami garāku.
  • Ja spiediens riepās ir pārāk augsts, nodilšana ātrāk notiek protektora vidusdaļai. Tā rezultātā automašīna pagriezienos nav tik stabila, kā arī tai ir garāks bremzēšanas ceļš. Un jāpiemin arī samazināts komforts braukšanas laikā, jo cietas riepas liek izjust katru sīkāko bedri un izcilni. Turklāt pastāv risks, ka riepa var plīst, esot uz ceļa.

Kā un cik bieži jāpārbauda riepu spiediens?

Tas, ka Tu dažkārt ar kāju uzspiedīsi uz riepas, neko daudz nepateiks par tās spiedienu, jo tas ir jāmēra ar speciālu instrumentu. Optimālais biežums riepu spiediena pārbaudei ir vismaz 1 reize mēnesī, taču to ieteicams darīt arī tad, ja esi devies garākā braucienā. Spiediens riepās jāmēra tikai tad, kad tās ir aukstas, piemēram, no rīta vai pirms esi devies ceļā. Pretējā gadījumā spiediena mērītāja rādījums var būt kļūdains. Atceries, ka spiediens jāmēra ne tikai visām četrām uzskrūvētajām riepām, bet arī rezerves riepai.

Jāņem vērā, ka arī tad, ja braukšanas apstākļi ir ideāli, spiediens riepās pakāpeniski var mēneša laikā nokristies pat par 1 psi. Ja ārā ir silts laiks, spiediens var samazināties vēl straujāk. Jārēķinās ar to, ka neatbilstoša riepu spiediena gadījumā EDS, ABS un ESP sistēmas nespēs tik labi pildīt savu uzdevumu.

Kā zināt pareizu riepu spiedienu savam auto?

Katram auto modelim ražotāja ieteicamais riepu spiediens var atšķirties. Šo parametru vari atrast transportlīdzekļa apkopes grāmatiņā, šofera durvju iekšpusē vai durvju ailē, kā arī degvielas bākas vāciņa iekšpusē. Tāpat, ja nepieciešams, atbilstošo lielumu var atrast, aplūkojot ražotāja sniegto informāciju internetā.

KATEGORIJAS

Prece pievienota grozam

Prece veiksmīgi pievienota grozam!

Atvērt grozu