Montāža uz vietas

Skatīt vairāk
Rīga

P.-Pk. 9:00 - 19:00

Se. 9:00 - 16:00

Sv. Slēgts

Rīga

P.-Pk. 9:00 - 19:00

Se. 9:00 - 16:00

Sv. Slēgts

Madona Partneris

P.-Pk. 8:00 - 18:00

Se. 8:00 - 14:00

Sv. Slēgts

Riepu protektora pārbaudes uz ceļiem

Riepu protektora pārbaudes uz ceļiem

 

 

Vai jūsu riepas nokalpos nākamo sezonu?

Sākoties ziemas riepu sezonai, svarīgi ir pārliecināties par to, vai jau īpašumā esošās riepas vai arī tās, ko grasāties iegādāties lietotas, atbilst darba kartībai. Riepu tehniskais stāvoklis ir, var teikt, viens no svarīgākajiem rādītājiem automašīnas drošības garantēšanai. Riepas vistiešākajā veidā ir tās, kas notur un nodrošina automašīnas pārvietošanos pa dažādiem ceļu segumiem. Riepu protektora atlikums ir svarīgs rādītājs tam, cik ilgs mūžs ir atlicis konkrētajai riepai un cik tā vēl ir izmantojama braukšanai. Jo mazāks protektora lielums, jo mazāks riepas mūžs.

Ja protektora dziļums vasaras riepām sasniedz 1 – 1,6 mm biezumu, bet ziemas riepām 4 mm atzīmi, riepa savu mūžu ir beigusi. Ieteikums riepas līdz tādam stāvoklim nenobraukt, jo var rasties dažādas problēmas! Sevišķi gada mitrajos mēnešos, kas Latvijā ir teju visu laiku. Riepu kvalitāti ietekmē arī tas, kā tās tiek uzglabātas nesezonā, tādēļ speciālista konsultācija būtu nepieciešama līdz ko rodas kādas šaubas par riepu kvalitāti.

Viens risinājums ir riepu atjaunošana, ja nav vēlmes vai rocības iegādāties jaunas vai lietotas riepas. Atjaunotu riepu cena būs vidēji par 40 procentiem mazāka, kas, ņemot vērā to, ka automašīnai vajadzīgas 4 riepas, ir ievērojams ietaupījums. Process izpaužas sekojoši – uz riepas karkasa tiek uzstādīts jauns protektora slānis, kas tiek pārbaudīts un testēts gluži tāpat kā jaunas riepas. Arī iegādājoties lietotas riepas no privātpersonām, ieteicams tikšanos sarunāt kādā riepu servisā. Tur speciālisti pateiks, vai riepas vēl ir derīgas braukšanai.

Policijas pārbaudes

Valsts policijas pārstāvji laiku pa laikam mēdz rīkot masveida protektoru pārbaudes. Riepu protektoru pārbaudes uz ceļiem ir pierasta prakse visā pasaulē, ne tikai Latvijā vai Eiropā. Gada sākumā šāda veida pārbaudes tiek veiktas balstoties uz aizvadītā gada ceļu satiksmes drošības datiem.

Riepu protektoru pārbaudes uz ceļiem var norisināties arī sākoties vai beidzoties ziemas vai vasaras riepu sezonai. Nav noteiktu laika posmu, kad šādas pārbaudes veic. Tās var būt arī pavisam nejaušas, profilakses nolūkos. Jāielāgo, ka ceļu policists nav bubulis, no kura jābaidās, bet persona, kura rūpējas par jūsu un mūsu drošību uz ceļiem. Protektoru pārbaudes notiek ar speciālā mērierīcēm, kas uzrāda riepu nodilumu.

Ja vēlaties pārbaudīt savas automašīnas protektoru nolietojumu, to ir ērti izdarīt jebkurā riepu servisā.

KATEGORIJAS

Prece pievienota grozam

Prece veiksmīgi pievienota grozam!

Atvērt grozu