Montāža uz vietas

Skatīt vairāk
Rīga

P.-Pk. 8:30 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. 10:00 - 16:00

Rīga

P.-Pk. 8:30 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. 10:00 - 16:00

Madona Partneris

P.-Pk. 8:00 - 18:00

Se. 8:00 - 14:00

Sv. Slēgts

Riepu protektori – kā sekot līdzi to nodilumam?
  • 1969
  • 0

Riepu protektori – kā sekot līdzi to nodilumam?

Latvijas likumdošana nosaka, ka minimālais pieļaujamais protektora dziļums vasaras riepām ir 1,6 mm, bet ziemas riepām – 4 mm. Salīdzinājumam – jaunu vasaras riepu protektora dziļums parasti ir 6 – 8 mm, ziemas riepu – 8 – 10 mm. Riepu protektori arī gādā par drošību uz ceļa, tādēļ sekot līdzi tā nodilumam ir īpaši svarīgi – nodilušām riepām ir sliktāka saķere ar ceļu, garāks bremzēšanas ceļš, lielāks akvaplanēšanas risks.

Riepu nodilumu ietekmē vairāki faktori, piemēram, braukšanas stils, nepareizs spiediens riepās, pārāk liels svars, bojājumi automašīnas ritošajā daļā. Lai sekotu līdzi riepu nodilumam, reizi mēnesī vajadzētu veikt riepu vizuālu apskati.

Vienkāršākais veids, kā pārbaudīt vai riepas nodilums nav sasniedzis minimālo pieļaujamo normu, ir izmantot divu eiro monētu, kuru jāievieto riepu ūdens novadīšanas kanālos, tādā veidā aptuveni nosakot protektoru dziļumu. Tāpat var izmantot arī speciālos protektora dziļuma mērītājus.

Papildus vizuālajai apskatei, regulāri jāveic arī riepu spiediena pārbaude. Pareizs spiediens ne tikai mazina riepu nolietošanās ātrumu, bet arī pozitīvi ietekmē braukšanas komfortu un ātrumu, sekmē degvielas ekonomiju, kavē auto ritošās daļas nolietošanos. Riepu spiediena pārbaudi iespējams veikt gan degvielas uzpildes stacijās, gan riepu centros.

Riepu maiņa, lai izlīdzinātu protektora nodilumu

Dažādu faktoru ietekmē riepas mēdz nodilt nevienmērīgi. Lai no tā izvairītos, auto eksperti iesaka ik pēc 8000 – 10000 nobrauktajiem kilometriem priekšējās un aizmugurējās riepas apmainīt vietām. Automašīnām, ar kurām tiek pārvadātas lielas kravas un veikti lieli attālumi, riepu maiņu vajadzētu veikt biežāk. Vislabāk riepu maiņu uzticēt speciālistiem, taču to iespējams paveikt arī paša spēkiem – nepieciešams tikai atbilstošs inventārs, brīva vieta un dažas stundas laika. Veicot riepu maiņu, noteikti jāņem vērā spēkrata ražotāja rekomendācijas.

Tāpat jāpatur prātā vēl dažas nianses:

  • Priekšējās riepas aizmugurē var uzstādīt tikai tad, ja visas riepas ir vienāda izmēra;
  • Mainot vietām riepas ar noteiktu virziena rotāciju, jāievēro bultiņas riepu sānos

Riepu nodilums ir būtisks faktors gan no likumdošanas, gan drošības viedokļa. Seko līdzi riepu protektora dziļumam un jūties droši uz ceļa!

KATEGORIJAS

Prece pievienota grozam

Prece veiksmīgi pievienota grozam!

Atvērt grozu