Montāža 30 minūšu laikā

Skatīt vairāk
Rīga

P.-Pk. 9:00 - 19:30

Se. 9:00 - 16:00

Sv. 10:00 - 15:00

Rīga

P.-Pk. 9:00 - 19:30

Se. 9:00 - 16:00

Sv. 10:00 - 15:00

Madona Partneris

P.-Pk. 8:00 - 18:00

Se. 8:00 - 14:00

Sv. Slēgts

Riepu apzīmējumi
 • 1893
 • 0

Riepu apzīmējumi

Tāpat kā cilvēks nevar iedomāties staigāšanu bez apaviem, automašīnas nav iedomājamas bez riepām. Līdzīgi kā mēs izvēlamies sev kurpes un zābakus, balstoties uz dažādiem individuāliem kritērijiem, arī automašīnu riepas ir nepieciešams izvēlēties balstoties uz automašīnas un pašu riteņu specifiku. Ja veikala plauktos varam ieraudzīt daudz un dažādus atšķirīgus kurpju pārus, tad par riepām to nevarētu teikt, jo pirmajā mirklī šķiet, ka tās visas ir pilnīgi vienādas, taču, nebūt tā nav!

Biežāk atrodamie apzīmējumi

Visbiežāk uz riepām ir iespējams ieraudzīt vairāk kā desmit apzīmējumus, kas par tām pastāsta daudz vairāk un atvieglo iegādes procesu:   

 1. Riepu ražotājs.
 2. Protektora nosaukums.
 3. Riepas platums – standartā vienmēr norādīts milimetros. Dažādiem riepu ražotāju zīmoliem, to platums var nedaudz atšķirties. Pārsvarā riepas ir montējamas uz dažādu izmēru diskiem, taču, lai sekotu automašīnas ekspluatācijas noteikumiem, var būt ierobežojumi     konkrētu izmēru un pat zīmolu riepu lietojumam.
 4. Riepas augstums jeb procentuāls skaitlis no riepas platuma – augstums tiek izteikts procentos attiecībā pret riepas platumu. Jo mazāks ir norādītais skaitlis, jo mazāks ir riepas augstums. Piemēram, ja norādīts ir skaitlis 0, tas nozīmē, ka riepas augstums ir izmērā tieši puse no riepas platuma.    
 5. Radiālo riepu apzīmējums – uz riepām bieži atradīsiet apzīmējumu “R” burta izskatā. Vienai automašīnai nedrīkst uzstādīt gan radiālās, gan diagonālās riepas vienlaicīgi.
 6. Riepas un diska montāžas izmērs – izmērs standartā tiek norādīts collās un izplatītākie izmēri ir no 10- 20 collām.
 7. Riepas slodzes indekss – svarīgs rādītājs, kas norāda uz riepas noslodzi. Katrai automašīnai ražotājs ir noteicis konkrētu indeksu. Augstākas noslodzes riepas nedrīkst uzstādīt.    
 8. Riepas ātruma indekss – katrs simbols apzīmē noteiktu maksimālo ātrumu.
 9. Bezkameru riepas apzīmējums – Visbiežāk uz ceļa atradīsiet auto, kuru riepas ir bez kameras. Tas ir sava veida nerakstīts likums. Mūsdienās kameru ievietošana riepā var pat būt kaitīga. Ja riepa ir bijusi sadurta, tad kameras ievietošana ir atļauta uz īsu laiku un pēc konsultācijas ar speciālistu.
 10. Ražošanas datums – visbiežāk četru ciparu kods, kas norāda uz ražošanas datiem.
 11. Protektora nodiluma rādītājs – uzraksts TWI ar vairākām bultiņām. Ja riepas protektora dziļums ir no 1 – 1,6 milimetriem, tad riepa savu mūžu ir beigusi.     Ieteikums – nenobraukt riepu tik tālu, jo tās funkcijas ir ievērojami samazinājušās.
 12. Paaugstinātas kravnesības apzīmējums speciālām riepām.
 13. Vissezonas riepu apzīmējums – ar simboliem tiek norādīts kāda tipa riepas.

KATEGORIJAS

Prece pievienota grozam

Prece veiksmīgi pievienota grozam!

Atvērt grozu

AKCIJA! RIEPU PIRMSSEZONAS IZPĀRDOŠANA!

STRĀDĀJAM
     KATRU 
     DIENU