Montāža uz vietas

Skatīt vairāk
Rīga

P.-Pk. 9:00 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. 10:00 - 16:00

Rīga

P.-Pk. 9:00 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. 10:00 - 16:00

Madona Partneris

P.-Pk. 8:00 - 18:00

Se. 8:00 - 14:00

Sv. Slēgts

Ko ņemt vērā, izvēloties motociklu riepas?
  • 2073
  • 0

Ko ņemt vērā, izvēloties motociklu riepas?

Sākoties moto sezonai, aktuāls pirkums kļūst motociklu riepas. Tās šobrīd pieejamas plašā izvēlē, tādēļ katrs motociklists var izvēlēties savam spēkratam un braukšanas stilam piemērotāko risinājumu. Turpinājumā daži padomi, kas ļaus izdarīt pareizo izvēli!

Svarīgs faktors – braukšanas paradumi

Izvēloties moto riepas, protams, jāņem vērā motocikla veids – ir skaidrs, ka šosejas un motokrosa motociklu riepas pilnībā atšķiras. Taču tas nebūt nav vienīgais parametrs, ko ņemt vērā – tik pat svarīgs ir arī braukšanas stils. Piemēram, gariem pārbraucieniem un ceļojumiem noderēs Cruiser / Touring tipa riepas, jo tās izgatavotas no salīdzinoši cietas gumijas. Savukārt tiem, kuri mīl braukt ātri un dinamiski, laba izvēle ir Street Sport vai Super Sport riepas. Tās nodrošina teicamu saķeri, taču jāņem vērā, ka tās arī salīdzinoši ātri mēdz nodilt. Ja ar motociklu paredzēts piedalīties sacensībās, īstais risinājums būs Racing / Slicks moto riepas. Savukārt, ja ar motociklu plānots nevis pa asfaltu, bet pa dubļiem, smilti, granti un bezceļiem, jāizvēlas riepas ar izteiktu protektoru, piemēram, Off-road / Enduro.

Kādus aspektus vēl ņemt vērā?

Tāpat jāņem vērā arī riepu izmērs. Informācija par konkrētajam motociklam piemērotākajām riepām atrodama lietotāja rokasgrāmatā vai uzlīmē, kas atrodas uz motocikla rāmja vai dakšas.
Riepām var būt norādīts arī slodzes un ātruma indekss. Slodzes indekss parāda, cik lielu slodzi riepa spēj izturēt, savukārt ātruma indekss – kāds ir maksimālais ātrums, kādam konkrētās riepas piemērotas.

Pārdošanā ir gan bezkameru, gan kameru riepas. Bezkameru riepas ir ekonomiskāks variants, turklāt piemērots arī lielāka ātruma attīstīšanai. Savukārt, kameru riepas vairāk piemērotas nelīdzeniem ceļa segumiem. Tas, kādas riepas nepieciešamas, atkarīgs arī no diska, uz kura tās tiks montētas.

Kur iegādāties riepas?

Vislabāk riepas iegādāties pie uzticama pārdevēja, kas ne tikai piedāvā daudzveidīgu izvēli, bet spēs ieteikt arī vislabākos risinājumus. Labs variants ir arī motociklu riepas internetā – tādā veidā var ietaupīt gan laiku, gan naudas līdzekļus. Ieskaties MMKServiss piedāvājumā un izvēlies piemērotāko risinājumu!

KATEGORIJAS

Prece pievienota grozam

Prece veiksmīgi pievienota grozam!

Atvērt grozu