Montāža uz vietas

Skatīt vairāk
Rīga

P.-Pk. 8:30 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. 10:00 - 16:00

Rīga

P.-Pk. 8:30 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. 10:00 - 16:00

Madona Partneris

P.-Pk. 8:00 - 18:00

Se. 8:00 - 14:00

Sv. Slēgts

Kas ir RunFlat riepas un kā tās darbojas?
  • 2115
  • 0

Kas ir RunFlat riepas un kā tās darbojas?

Lai arī daudzi no mums prot ļoti labi braukt ar auto un uz ceļa jūtas pārliecinoši, nekas tā nespēj iedragāt pašapziņu un noskaņojumu kā tukša mašīnas riepa. Ja arī Tu esi bijis šādā situācijā, noteikti pazīsi to sajūtu, kad apzinies – jāstājas ceļa malā un jāatrisina šī problēma.

Daži “biezāki” vārdi, sasmērētas rokas, bikses un viss pārējais, un Tu esi atpakaļ uz ceļa, taču oma tik un tā ir izbojāta. Laiks izšķiests, iespējams, nokavēta tikšanās. Vai vēlies, kaut būtu veids, kā atbrīvoties no problēmām, kuras rada tukša auto riepa?

Risinājums ir, un to sauc – RunFlat riepas. Ar šo terminu apzīmē īpašu riepu tehnoloģiju, kas ļauj autovadītājiem turpināt braukt pat tad, ja riepā ir ļoti zems gaisa spiediens. Lai arī RunFlat riepas šķiet sinonīms vārdam “supervaronis”, tās, diemžēl, nav neuzveicamas. Lai pilnībā izprastu to darbību, ir jāapzinās šīs tehnoloģijas priekšrocības un trūkumi.

Kā darbojas RunFlat riepas?

Vienkārši runājot, šīs riepas ir glābiņš gadījumā, kad pazeminās gaisa spiediens tajās. Tā kā pirmajā vietā jābūt drošībai, šo riepu tehnoloģija ļauj mašīnai turpināt braukt noteiktu attālumu, ar noteikumu, ka tiek ievērots pieņemams ātrums.

RunFlat riepām izmantotas biezākas un stingrākas sānu malas, kas novērš riepas deformāciju un spēj noturēt transportlīdzekļa svaru, lai Tu nokļūtu, piemēram, līdz tuvākajam auto servisam. Daudzi populārākie riepu ražotāji piedāvā RunFlat tehnoloģiju, kuru var viegli atpazīt pēc saīsinājumiem, piemēram, Bridgestone un Continental zīmolam šī tehnoloģija apzīmēta ar RTF, Dunlop – ar DSST, Goodyear – ar ROF vai EMT. RunFlat riepas internetā un riepu veikalos pieejamas pietiekami plašā klāstā, lai auto īpašnieki varētu izvēlēties sev piemērotāko variantu.

RunFlat riepu priekšrocības

  • Mobilitāte pēc riepas pārduršanas/sasišanas. Triecienu un bojājumu rezultātā parastā riepa zaudē savas īpašības un funkciju, tādējādi liedzot iespēju turpināt ceļu, savukārt RunFlat riepa ļauj Tev tikt vismaz līdz tuvākajai vietai, kur to nomainīt.
  • Drošība. Papildus ērtībai, šīs riepas arī izceļas ar drošību, jo pēkšņa riepas bojājuma rezultātā Tu nezaudē kontroli pār auto.
  • Mazāks svars un vairāk vietas. Tā kā šī riepa nav jāmaina uzreiz, Tev nav obligāti jāved līdzi rezerves ritenis, lai arī eksperti iesaka nodrošināties arī neparedzētiem gadījumiem.

RunFat riepu trūkumi

  • Cena. Salīdzinot ar parastajām riepām, šīs maksā dārgāk. Turklāt, kad RunFlat riepas savu paveikušas, tās nevar salabot.
  • Lielāks degvielas patēriņš. RunFlat riepas var nedaudz palielināt degvielas patēriņu.
  • Pieejamība. Tās nav tik izplatītas kā standarta riepas.

KATEGORIJAS

Prece pievienota grozam

Prece veiksmīgi pievienota grozam!

Atvērt grozu