Montāža uz vietas

Skatīt vairāk
Rīga

P.-Pk. 8:30 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. 10:00 - 16:00

Rīga

P.-Pk. 8:30 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. 10:00 - 16:00

Madona Partneris

P.-Pk. 8:00 - 18:00

Se. 8:00 - 14:00

Sv. Slēgts

Kāpēc labāk izvēlēties jaunas, nevis lietotas vasaras riepas?
  • 1814
  • 0

Kāpēc labāk izvēlēties jaunas, nevis lietotas vasaras riepas?

Sākoties gada siltajai sezonai, autovadītājiem laiks domāt par automašīnas riepu maiņu. Pat tiem, kuriem ir ievērojama pieredze auto vadīšanā, dažkārt rodas jautājumi – kā izvēlēties labākās vasaras riepas un kam pievērst uzmanību? Par to arī raksta turpinājumā.

Jaunas vai lietotas?

Meklējot ekonomiskāko variantu, nereti sastopamies ar iespēju iegādāties lietotas vasaras riepas. Tās var būt izdevīgas cenu ziņā, taču – no drošības viedokļa, izmantot lietotas riepas ir diezgan riskanti. Pat, ja protektora rādītāji ir atbilstoši normai, tomēr nav zināms, kā riepas tikušas uzglabātas, kāda bijusi to ekspluatācija. Būtisks faktors ir arī riepu ražošanas gads – ja riepas ir vecākas par 5/6 gadiem, tās praktiski vairs nav lietojamas, neatkarīgi no tā, kādā stāvoklī tās ir.

Lai arī ekonomiskais faktors, nenoliedzami, ir būtisks, tomēr – vissvarīgākā ir drošība. Un riepu kvalitāte vistiešāk ietekmē drošību uz ceļa. Šī iemesla dēļ labāk iegādāties jaunas riepas. Mūsdienās riepu piedāvājums ir patiešām plašs, lai katrs varētu izvēlēties savam spēkratam un budžetam atbilstošu risinājumu.

Kādus aspektus ņemt vērā, izvēloties riepas?

Pirms izvēlēties piemērotākās riepas, vērts iepazīties ar auto riepu testiem. To rezultātus var atrast gan specializētajos auto žurnālos, gan interneta vietnēs. Šādos testos tiek salīdzināti dažādi riepu varianti, uzskaitīti plusi un mīnusi – jāpiebilst, ka testus veic neatkarīgi eksperti, tādēļ rezultāti ir objektīvi.

Izvēloties riepas, uzmanība jāpievērš arī tādiem faktoriem kā:

  • Riepu izmērs – pirms izvēlies riepas, noskaidro, kāds izmērs nepieciešams. Lielākajai daļai vieglo automašīnu nepieciešamas 15 vai 16 izmēra vasaras riepas;
  • Bremzēšanas ceļa garums – arī šajā aspektā vislabāk paļauties uz testu rezultātiem, jo testos tiek pārbaudīts bremzēšanas ceļš gan uz sausas, gan slapjas virsmas. Protams, jo bremzēšanas ceļš ir īsāks, jo labāk;
  • Riepu izturība – jo izturīgāka riepa, jo ilgāk tā kalpos. Taču tas nebūt nenozīmē, ka jāpērk lietotas vasaras riepas, jo jaunas riepas ar ilgtspējīgu izturību atrodamas arī vidējā un pat budžeta klasē.

Der atcerēties – drošība uz ceļa ir galvenā prioritāte, tādēļ vislabākais ieguldījums būs jaunas riepas!

KATEGORIJAS

Prece pievienota grozam

Prece veiksmīgi pievienota grozam!

Atvērt grozu