Montāža uz vietas

Skatīt vairāk
Rīga

P.-Pk. 8:30 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. 10:00 - 16:00

Rīga

P.-Pk. 8:30 - 20:00

Se. 9:00 - 17:00

Sv. 10:00 - 16:00

Madona Partneris

P.-Pk. 8:00 - 18:00

Se. 8:00 - 14:00

Sv. Slēgts

Kad nepieciešama riepu maiņa?

Kad nepieciešama riepu maiņa?

Ja jums ir automašīna, tad riepu maiņa ir tikpat pašsaprotams process, kā no rīta, ejot uz darbu, uzvilkt kurpes. Uz riepu maiņu ietaupīt nevar — kad tas ir jādara, tad jādara, nevis jāvelk garumā. Riepu maiņa ir obligāta trijos gadījumos: ja riepas ir nolietotas, ja riepas ir bojātas, ja iestājusies ziemas vai vasaras sezona.
Pēc Latvijas likumiem mašīnai ziemas riepām jābūt no 1. decembra līdz 1. martam. Ir arī izņēmums: bezradžu ziemas riepas drīkst uzstādīt jau oktobra sākumā un braukt ar tām līdz pat maija sākumam.

Savukārt ar vasaras riepām mašīnām jābūt aprīkotām no 1. marta līdz 1. decembrim.
Ko darīt, ja automašīnai nodilušas tikai divas riepas? Mainīt visas, jeb gaidīt kamēr nodils arī veselās? Pirmais un būtiskākais uzdevums, kas jādara — riepas jāpārbauda un jānoskaidro to bojāšanās cēlonis. To noskaidrojot un novēršot vainu, nevajadzēs ārpus kārtas apmeklēt riepu servisu.
Attiecībā uz riepu maiņu, īpaša vērība jāpievērš ceļotājiem, jo kas atļauts Jupiteram, nav atļauts Vērsim. Ja pa Latvijas ceļiem ziemā jūs braucat svilpodams ar riepām, kurām ir radzes, tas nenozīmē, ka tā jūs varēsit darīt jebkurā Eiropas Savienības valstī. Piemēram, Čehijā riepas ar radzēm ir aizliegtas, savukārt mūsu kaimiņvalstī Igaunijā radzes ir atļautas laika posmā no 1. oktobra līdz 1. maijam.

Bet ir dažas valstis, uz kurām jūsu ceļojums var izrādīties, kā lēciens tumsā, jo jūs vienkārši iepriekš nevarēsit tikt skaidrība par riepu maiņu, jo tajās nav likumu, kad jāmaina vasaras un kad ziemas riepas. Tajās riepu maiņa obligāta tikai vadoties pēc laika apstākļiem, kas ir aiz loga.
Dažkārt iesācējiem autovadītājiem rodas jautājums, cik tad vecas var būt, piemēram vasaras riepas? Kad tās jāmaina, varbūt ar tām var braukt līdz mūža galam? Tā, diemžēl notiek tikai pasakās. Vidējais riepu kalpošanas laiks ir pieci gadi: pēc tam ir ieteicams uzmanīgi sekot riepu stāvoklim un apsvērt iespēju nomainīt tās. Un atcerieties — ja automašīnai būs kārtībā riepas, tad arī jūsu braukšana būs drošāka.

KATEGORIJAS

Prece pievienota grozam

Prece veiksmīgi pievienota grozam!

Atvērt grozu