Montāža 30 minūšu laikā

Skatīt vairāk
Rīga

P.-Pk. 9:00 - 19:00

Se. 9:00 - 16:00

Sv. Slēgts

Rīga

P.-Pk. 9:00 - 19:00

Se. 9:00 - 16:00

Sv. Slēgts

Madona Partneris

P.-Pk. 8:00 - 18:00

Se. 8:00 - 14:00

Sv. Slēgts

Jaunas riepas vasarai – kā izdarīt pareizo izvēli?
  • 1286
  • 0

Jaunas riepas vasarai – kā izdarīt pareizo izvēli?

Meklē jaunas riepas? Īsumā par to kā tās izvēlēties un kam jāpievērš uzmanība!

Sāksim ar svarīgāko – iegādājoties jaunas riepas nozīmīgs ir pareizais izmērs. Šajā jautājumā eksperimentēt neiesakam, rekomendējam tikai attiecīgā auto ražotāja paredzētos izmērus. Inženieri, pavadot neskaitāmas stundas modelējot un testējot, līdz niansēm ir izkalkulējuši piemērotākos variantus. Jāpiebilst, ka ikvienai automašīnai ir vairāki iespējamie orģinālizmēri, kas ir atkarīgi no diska izmēra. Neskaitot tos, galvenie parametri meklējot jaunas riepas ir – drošība, ekonomija, trokšņu līmenis, ilgmūžība.

Rādītāji, kas raksturo šīs īpašības:

Bremzēšanas ceļa garums.

Degvielas ekonomija, ko raksturo burti no A līdz E.

Trokšņu līmenis, kas rodas no braucoša auto apkārtējā vidē.

riepu radītā skaņa auto iekšpusē, decibelos.

  • Ilgmūžība nozīmē, cik daudz tūkstošus kilometru ar šo riepu var nobraukt – uz etiķetes netiek norādīts.

MMK Riepu Serviss speciālisti uzskata, ka izvēloties jaunas riepas vasarai svarīgākais ir, lai tās būtu klusas un neslīdētu uz slapja asfalta.

Par riepu ražotājiem īsumā!

Jaunas riepas dalās 3 grupās – premium klase, vidējā klase un budžeta klase. Pastāv uzskats, ka dārgākās riepas vienmēr ir labākās un otrādi – budžeta klases riepas ir sliktas. Mūsu ilggadējā pieredze rāda, ka ne vienmēr tā ir taisnība.

Riepu ražošanas tehnoloģijas ir strauji attīstījušās pēdējo 10 gadu laikā. Tā piemēram Lielie riepu ražotāji Bridgestone, Michelin, Goodyear, Continental u.c. savās ražotnēs ražo arī vidējās klases un budžeta klases riepas ar citiem nosaukumiem, piemēram, Dayton, Firestone, Kormoran, Bf Goodrich, Debica u.c. To kvalitāte būtiski neatšķiras. Budžeta klases riepas ražo, lai cenu kategorijā konkurētu ar Ķīnas riepām, taču vidējās klases riepas, lai konkurētu ar Korejā un citās valstīs ražotām riepām. Milzīgā konkurence un globalizācija spiež visus riepu ražotājus radīt inovācijas un tehnoloģiski attīstīties. Tas ir labi skatoties no patērētāju viedokļa, jo riepas kļūst kvalitatīvākas un konkurences ietekmē arī lētākas. Pirms 10 gadiem vidējās riepu cenas bija vismaz par 50% dārgākas.

Var teikt tā – šobrīd pasaulē top 30 riepu ražotāju riepas ir ļoti augstā līmenī un spēj apmierināt pat prasīgos rietumeiropas auto braucējus. Pat Vācijā un Skandināvijas valstīs šobrīd liela daļa autobraucēju vairs neizvēlas premium klases riepas Nokian, Goodyear vai Michelin, bet droši brauc ar vidējās klases riepām vai lēto riepu ražotāju riepām.

Kā izvēlēties jaunas riepas Latvijas vasarām?

Spied šeit un noskaties video! jaunas riepas-mmk-youtoobe

Pie mums ir mērens klimats un nav ātrgaitas šoseju, kur prasības pret riepām ir augstākas, līdz ar to mūsu braukšanas apstākļiem, kad maksimālais ātrums ir 90-100km/h absolūti pietiek ar budžeta vai vidējās klases riepām, piemēram, Sailun, Triangle, Sunfull, Antares, Maxxis, Hankook, Kormoran, Goodride riepām. Šīs riepas būs gan klusas, ekonomiskas, ar labām bremzēšanas īpašībām un par ļoti labu cenu. Ja runājam par riepu dilšanu – budžeta riepas bieži vien pārspēj dārgākās riepas šajos rādītājos. Protams, tas ir atkarīgs no riepu modeļa. 

Jāpiemin, ka cenu ziņā dārgās riepas no labām budžeta klases riepām mazajos riepu izmēros atšķiras 2 reizes, lielajos izmēros līdz pat 4-5 reizes. Tādēļ, ja riepu veiktspēja braucot atļautā ātruma ietvaros neatšķiras, tad nav pamata tādas iegādāties.

Par apzīmējumiem. Nav iespējams uzkonstruēt riepu, kurai visi rādītāji būs izcili. Kādēļ? Tādēļ, ka uzlabojot vienu rādītāju tiek upurēts kāds cits rādītājs vai arī cena. Nevar uzražot riepu, kas ir izcila un lēta. Tā, piemēram, lai panāktu bremzēšanas ceļa garumam A rādītāju tiek radīts īpašs gumijas sastāvs vai dizains – visticamāk šādas riepas dils ātrāk, jo gumijas sakausējums būs mīkstāka sastāva, vai riepa būs skaļāka, jo būs agresīvāks riepas protektora dizains, kas rada lielāku troksni.

Tādēl vienmēr ir optimālie rādītāji piemēram C B 70 Db, Kas nozīmē:jaunas riepas trīsstūris
Degvielas patēriņš ‘’C’’ – labi, jeb ekonomiski;
Bremzēšana ‘’B’’ – ļoti labi, jeb īss bremzēšanas ceļš;
Trokšņa līmenis ‘’70dB’’ – klusas riepas – šādas riepas ir klusas gan iekšā auto, gan ārpusē (tas arī atkarīgs no auto skaņas izolācijas)

Kopsavilkums un papildus informācija!

Nobeigumā gribējām teikt tā – pērkot jaunas riepas ir pieejami daudz labi riepu modeļi gan lētajā, gan vidējā segmentā. Ne vienmēr vajag tērēt lielu naudu, pērkot pasaulē zināmo brendu riepas. iegādājoties riepas iesakam konsultēties ar speciālistiem, kuriem riepas ir ikdiena. Mums ir liela pieredze riepu nozarē un mēs zinām, kuras riepas ieteikt klientiem.

Droši sazinieties ar mums – sniegsim profesionālus padomus un piedāvāsim piemērotākās riepas tieši jūsu vajadzībām un iespējām. Pie mums cenas vienmēr ir draudzīgas.
Kas vēl ir svarīgi? Mēs neesam tikai internetveikals – mums ir reāli riepu veikali, kur vairumu no riepām, ko jūs redzat internetā, var aplūkot un iegādāties uz vietas.
MMK riepu centros mēs montāžu veicam uz vietas un atbildam par savu darbu, kā arī dodam gan riepām, gan darbam 100% garantiju.
Un atceramies – gan vasaras, gan ziemas sezonai gatavojamies laicīgi. Jo visus klientus vienlaicīgi apkalpot nav iespējams. Turklāt cenas pirms sezonas ir zemākas un nav tik garu rindu.

MMK-serviss-kolektīvs-jaunas-riepas BMW-jaunas-riepas-serviss jaunas-riepas-jauni-diski-riepu-noliktava

jaunas-riepas-dubļu-riepas-vasaras riepu-montētājs-MMK-serviss-montē-jaunas-riepas riepu-montētājs-MMK-serviss-montē-jaunas-riepas

jaunas-riepas-plauktos-liela-riepu-izvēle jaunas-riepas-mercedes-riepu-serviss jaunas-riepas-jauni-diski-biķernieki-serviss

KATEGORIJAS

Prece pievienota grozam

Prece veiksmīgi pievienota grozam!

Atvērt grozu

IZPĀRDOŠANA! RIEPAS UN DISKI! LĒTI!

ATLAIDES
    LĪDZ
    70%